fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Gucci wycofuje bluzę "przypominającą czarną twarz"

Twitter
Firma Gucci została skrytykowana przez internautów za wypuszczenie do sprzedaży bluzy, która "przypomina czarną twarz". Produkt został usunięty ze sprzedaży.

Włoska marka odzieżowa spotkała się z krytyką po tym, jak na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia bluzy o wartości 890 dolarów, z wycięciem na ustach i czerwonym obramowaniem.

W związku z pojawiającymi się zarzutami firma Gucci wycofała produkt ze sprzedaży i wydała oświadczenie. "Uważamy, że różnorodność jest wartością fundamentalną, którą należy w pełni szanować".

Przedstawiciele firmy dodali, że ten incydent będzie okazją do nauki dla pracowników Gucciego.

To kolejny incydent z udziałem znanej firmy modowej. W grudniu firma Prada wycofała ze sprzedaży breloczki z linii Pradamalia.

Problematyczny zwyczaj blackface sięga pierwszej połowy XIX wieku - biali wykonawcy smarowali twarze w smarze lub paście do butów, podkreślali na czerwono usta i tworzyli w ten sposób karykatury czarnych. Przedstawienia blackface portretowały wszelkie stereotypy związane z czarnoskórymi - przedstawiani byli oni jako osoby gorsze, nieświadome i leniwe.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA