fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: 64-metrowa bryła tłuszczu odkryta w kanale ściekowym

South West Water
South West Water, firma zarządzająca kanalizacją i wodociągami w południowo-zachodniej Anglii, poinformowała o znalezieniu w jednym z kanałów ściekowych gigantycznej bryły złożonej z tłuszczu, olejków, chusteczek dla niemowląt, patyczków do uszu i innych artykułów sanitarnych. Jej długość to 64 metry.

Andrew Roantree z South West Water powiedział, że "usunięcie tego potwora zajmie zespołowi kanalizacyjnemu około ośmiu tygodni pracy w wyjątkowo trudnych warunkach". Wezwał też obywateli, aby nie wylewali tłuszczu do ścieków ani nie spuszczali podobnych rzeczy w toalecie. - Nie karmcie tego "fatberga" - zaapelował.

Odrażająca góra tłuszczu została odkryta w kanale w nadmorskim mieście Sidmouth pod bulwarami, które są jednym z najbardziej reprezentacyjnych i popularnych wśród turystów atrakcji.

- To największy zator jaki odkryliśmy w historii naszej firmy - powiedział Roantree.

South West Water

Nie jest to jednak rekord na Wyspach. W 2017 roku w kanałach we wschodnim Londynie odkryto zator z artykułów sanitarnych długości 250 metrów. Część znaleziska trafiła później do Museum of London w specjalnych przezroczystych pudełkach.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA