fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"To chłopiec!". Kate i William mają drugiego syna

AFP
Księżna Cambridge została przyjęta do szpitala w związku z rozpoczęciem porodu trzeciego dziecka - poinformowało rano BBC. O 14:03 czasu polskiego Pałac Kensington podał, że księżna urodziła syna.

 

Z komunikatu Pałacu Kensington wynika, że chłopiec po urodzeniu ważył 3,8 kg, a przy jego narodzinach obecny był ojciec.

Jak dotąd nie poinformowano jakie imię będzie nosić chłopiec.

Z informacji Kensington Palace wynika, że trzecie dziecko Kate i Williama przyszło na świat o 11:01 czasu lokalnego.

Gratulacje książęcej parze złożyli m.in. premier Theresa May oraz szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson:

 

Rano Kensington Palace podał na Twitterze, że księżna "została przyjęta do Szpitala Św. Marii, w Paddington, w Londynie we wczesnych godzinach rannych w związku ze wczesną fazą porodu".

"Księżna przyjechała samochodem z Pałacu Kensington do skrzydła Lindo szpitala wraz z księciem Cambridge" - podał Kensington Palace.

 

Księżna Kate przebywała na urlopie macierzyńskim od 22 marca, kiedy po raz ostatni pokazała się publicznie biorąc udział w lunchu charytatywnym.

Trzeci potomek Kate i księcia Williama będzie piątym w kolejności kandydatem do objęcia tronu Wielkiej Brytanii i szóstym prawnukiem królowej Elżbiety II.

Kate i William mają już dwoje dzieci - czteroletniego George'a i dwuletnią Charlotte.

Bukmacherzy przyjmują zakłady jak nazywać się będzie dziecko. Książę ma, zdaniem bukmacherów, nazywać się Artur, Albert, Frederick, James lub Filip.

Jak podaje BBC w historii zdarzyło się, że trzecie dziecko króla (książę William jest drugi w kolejności do objęcia tronu - po swoim ojcu, księciu Karolu) zostało angielskim monarchą - taka sytuacja była udziałem syna króla Jerzego III i królowej Charlotte, Williama IV, który rządził Wielką Brytanią w latach 1830-1837. William IV wstąpił na tron w wieku 64 lat.

 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA