fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

W Chinach zakazano internetowej sprzedaży Biblii

Pixabay
W chińskich sklepach internetowych usunięto możliwość zakupu Biblii. Zakaz obejmuje wszystkie książki, które nie otrzymały nadawanego przez władze numeru wydawniczego.

Pracownicy sklepów internetowych i przedstawiciele wydawnictw nie zdradzają wielu szczegółów w tej sprawie. Wiadomo jedynie, że właściciele księgarń liczą się z częstymi inspekcjami pracowników ministerstwa kultury.

Zakaz obowiązuje prawdopodobnie od 30 marca. Wcześniej Biblii nie można było nabyć tylko w stacjonarnych księgarniach. 

Oficjalnego powodu tej decyzji nie ogłoszono, ale zdaniem wiernych w Chinach jest to próba zablokowania rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa w internecie. Decyzja o zakazie sprzedaży nie objęła Koranu i tekstów religii taoistycznej.

Trzy lata temu władze w Pekinie wznowiły relacje z Watykanem. Kluczowym tematem rozmów są święcenia biskupów dokonywane w Pekinie bez zgody władz kościelnych.

Stosunki między Chinami a Watykanem zostały zerwane w 1951 roku. Po dojściu do władzy komunistycznego rządu, w kraju utworzono oficjalny Kościół patriotyczny.

Według najnowszych statystyk w Chinach mieszka ok. 38 milionów protestantów i 6 milionów katolików. Po włączeniu do tego wiernych z nieoficjalnego Kościoła podziemnego, liczba ta może wynieść nawet ponad 100 milionów osób.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA