fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Janów Podlaski bez pokazu koni. Jest plan nowego miejsca

Stadnina koni w Janowie Podlaskim
Fotorzepa/ Rafał Guz
W związku z obchodami 100-lecia Niepodległości pokaz koni arabskich może zostać przeniesiony z Janowa Podlaskiego do Warszawy.

Co roku w Janowie Podlaskim odbywa się Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Imprezie towarzyszy aukcja Pride of Poland. Pokaz odbywa się co roku od prawie 40 lat.

Jak informuje RMF FM tegoroczna edycja tej imprezy może zostać przeniesiona do Warszawy. 150 koni ma pojawić się na torze wyścigowym na warszawskim Służewcu.

Na tę chwilę plan dotyczy tylko tegorocznej edycji, ale nie jest wykluczone, że pokaz będzie związany z Warszawą na dłużej. Powodem przeniesienia pokazu w tym roku są obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Organizatorzy pokazu liczą, że przeniesienia wydarzenia do stolicy zapewni większą oglądalność. Aukcja Pride of Poland miałaby odbyć się dzień później w Janowie Podlaskim.

Pomysł popierają pracownicy stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, innego zdania są hodowcy oraz osoby związane ze środowiskiem. Uważają oni, że na takim rozwiązaniu straci aukcja Pride of Poland, a sama organizacja dwóch imprez niepotrzebnie podniesie koszty.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA