fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Problemy z psychiką kosztują Brytyjczyków 100 mld funtów

123RF
Co roku w Wielkiej Brytanii pracę traci 300 tys. osób borykających się z długotrwałymi problemami psychicznymi - informuje BBC. Brytyjska gospodarka traci w związku ze złym stanem psychicznym pracowników 99 mld funtów rocznie.

Raport w sprawie wpływu stanu psychicznego pracowników na brytyjską gospodarkę powstał na zlecenie premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Zdaniem May raport wskazuje na to, że w tej kwestii należy "podjąć działania". Premier poprosiła NHS (odpowiednik polskiego NFZ) o przygotowanie rekomendacji w tym zakresie.

Zdaniem Paula Farmera, współautora raportu, zdrowie psychiczne jest wciąż tematem tabu w wieku zakładach pracy. - Tracimy szansę na przeciwdziałanie problemom psychicznym i zapewnienie pracownikom, którzy potrzebują wsparcia, odpowiedniej pomocy - stwierdził Farmer.

Autorzy raportu przygotowali 40 rekomendacji dotyczących tego co pracodawcy i rząd mogą zrobić, by wesprzeć uskarżających się na długotrwałe problemy ze zdrowiem psychicznym pracowników.

Wśród rekomendacji znajduje się np. stworzenie internetowego serwisu dotyczącego dobrostanu psychicznego i wykorzystywanie technologii cyfrowych, aby umożliwić pracownikom pracę zdalną.

W raporcie można przeczytać, że pracodawcy tracą 42 miliardy funtów rocznie ze względu na kłopoty ze zdrowiem psychicznym, które mają ich pracownicy. Cała brytyjska gospodarka ma tracić z tego powodu 99 miliardy funtów rocznie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA