fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pakistan: Zgwałcona przez kuzyna, skazana na śmierć

PAP/EPA
19-letnia Pakistanka zeznała, że jej kuzyn zagroził jej użyciem broni i ją zgwałcił. Pańćajat, lokalna rada starszych, nie podjął żadnej akcji przeciwko przestępcy, zamiast tego skazał ofiarę na śmierć.

Kobieta została skazana na śmierć przez rade starszych w pakistańskiej prowincji Pendżab, za nielegalny stosunek z kuzynem po tym, gdy oskarżyła go o gwałt.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w miejscowości Rajanpur, 400 kilometrów od stolicy prowincji - Lahauru.

Shumaila uciekła z wioski po tym, gdy dowiedziała się o decyzji pańćajatu i poinformowała o wszystkim policję. Kobieta zeznała, że nie miała żadnej relacji z kuzynem Khalilem Ahmedem, a oskarżyła go o gwałt. Mężczyzna miał ją zaatakować i grozić bronią w jej domu, kiedy spała.

- Nie mogłam krzyczeć i podnosić alarmu, ponieważ Ahmed trzymał broń. Ale pańćajat odrzucił moje zeznania i ogłosił, że z własnej woli z nim spałam - powiedziała policji ofiara. Dodała, że rada starszych nie podjęła żadnych sankcji przeciwko Ahmedowi.

Pakistańska policja potwierdziła zdarzenie. Dodała, że ojciec Shumaili powiedział w swoim zeznaniu, że był zmuszony przyjąć decyzję pańćajatu. Policja wysłała Shumailę do bezpiecznej kryjówki rządowej dla kobiet w Rajanpur.

Źródło: hindustan times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA