fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zwiększa się rola kobiet w arabskim świecie

Flickr/Hernan Pinera
Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą być liderem zmian roli kobiet w arabskim świecie. Na czele rządu w tym kraju po raz pierwszy w historii stanęła kobieta.

Arabskie media podkreślają, że wybór kobiety jako przewodniczącej parlamentu to naturalna konsekwencja zwiększonej aktywności kobiet i ich publicznej działalności.

Amal Al Qubashi została przewodniczącą Federalnej Rady Narodowej. Wybór określany jest jako otwarcie nowego rozdziału w historii krajów regionu Zatoki. - Przed laty nie mogłyśmy nawet marzyć o politycznych funkcjach, teraz często jestem przewodnicząca delegacji państwowej w
której są sami mężczyźni - mówi Al Qubashi. Przewodnicząca jest z wykształcenia architektem, przez lata zajmowała się konserwacją i zachowaniem tradycyjnej arabskiej architektury. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich prowadzona jest kampania mająca na celu promowanie aktywności współczesnych kobiet. Obecnie jedna trzecia osób zatrudnionych w sektorze publicznym to kobiety. Niemal 95 procent dziewczynek rozpoczynających edukację kończy ją w szkołach wyższych. 

Kobiety w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracują między innymi w laboratoriach, służbie zdrowia i szkolnictwie. Kobiety można również spotkać wśród pilotów zamolotów. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA