fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Solidarna Polska

Solidarna Polska: Zdania nie zmienimy, jesteśmy konsekwentni

Sebastian Kaleta, Janusz Kowalski, Zbigniew Ziobro, Jacek Ozdoba, Tadeusz Woźniak
Minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz posłowie SP: Sebastian Kaleta, Jacek Ozdoba, Janusz Kowalski i Tadeusz Woźniak podczas konferencji prasowej w Sejmie
PAP/ Rafał Guz
Zapowiadaliśmy, że nie ustąpimy ani o centymetr w sprawach, które dotyczą niezależności Polski. Byliśmy i jesteśmy przeciwni przenoszeniu uprawnień dotyczących wielu istotnych kwestii na zewnętrzne organy. Jesteśmy przeciwni polityce klimatycznej, kosztownej dla Polski i jej obywateli. Nie zmieniamy zdania, jesteśmy konsekwentni - mówił szef Solidarnej Polski, koalicjant PiS w Zjednoczonej Prawicy, Zbigniew Ziobro.

- Nie zaszły żadne wydarzenia, które przekonałyby nas, że się myliliśmy. będziemy głosować przeciwko pakietowi decyzji, które zapadły w grudniu w Brukseli - zapowiedział ostatecznie Ziobro.  - W tej sprawie widzimy zbyt wielkie ryzyka, byśmy mogli zmienić zdanie. Słowo się rzekło, nasza ocena sytuacji się nie zmieniła. Odpowiedzialność za Polskę wymaga również odpowiedzialnego głosowania.

Ziobro przypomniał program Zjednoczonej Prawicy z 2014 roku o sprzeciwie wobec federalizacji UE i powtórzył, że dla SP najważniejsza jest wiarygodność wobec wyborców.

- Podejmiemy akie stanowisko, jakie uważamy za słuszne - skończył konferencję Ziobro.

Dziś połączone sejmowe komisje spraw zagranicznych i finansów opowiedziały się za przyjęciem projektu ustawy ws. ratyfikowania decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE.

Sejm nie zgodził się na przesunięcie głosowania, padł również wniosek o zorganizowanie wysłuchania publicznego 19 maja.

O 16 w Sejmie odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy, a potem - głosowanie.

W klubie Zjednoczonej Prawicy ma obowiązywać dyscyplina partyjna.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA