Reklama
Rozwiń

Czarzasty: Nowa władza wsadzi połowę towarzystwa PiS do więzienia

- Nie chcę już wchodzić w rozważania kto ma rację, bo dla mnie jest to oczywiste. Przyjdzie czas, przyjdzie nowa władza, wsadzi połowę tego towarzystwa pisowskiego do więzienia, a tych których nie można będzie wsadzić do więzienia, postawi przed Trybunałem Stanu, co skończy się tym, że nigdy w życiu do polityki nie wrócą - powiedział w Polsat News Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, komentując zamieszanie wokół Sądu Najwyższego.

Aktualizacja: 18.07.2018 11:25 Publikacja: 18.07.2018 11:13

Czarzasty: Nowa władza wsadzi połowę towarzystwa PiS do więzienia

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

qm

We wtorek Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy - poinformował rzecznik SN, Michał Laskowski. Strona prezydencko-rządowa uważa, że 4 lipca br. prezes Gersdorf przeszła w stan spoczynku, i żadnych czynności w SN nie może wykonywać, tymczasem sama Gersdorf i wspierający ją sędziowie uważają, że jest pierwszą prezes do 2010 r. kiedy upływa jej sześcioletnia kadencja.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Posłanka odchodzi z partii Hołowni. Polska 2050: To jest prawdziwa geneza decyzji
Polityka
„Rzecz w tym”: Europa w kryzysie granic – Jerzy Buzek o migracjach, populizmie i przyszłości Unii
Polityka
Rekonstrukcja rządu się opóźni. Czy zdążą przed zaprzysiężeniem Karola Nawrockiego?
Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?