fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Policja walczy z mafią paliwową. Zatrzymano dziewięć osób

CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z KAS zatrzymaLI 9 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu oleju smarowego jako napędowego i niezapłacenie z tego tytułu należnych podatków w kwocie co najmniej 60 milionów złotych.

Troje zatrzymanych jest podejrzanych o „zbrodnię fakturową” zagrożoną 25-latami więzienia za wystawienie „lewych” dokumentów na kwotę 138 milionów złotych.

Policjanci zabezpieczyli mienie warte blisko 70 milionów złotych, w tym milion złotych w gotówce. Grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 1200 cystern z olejem, co stanowi objętość 36 milionów litrów. Sprawę nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od dwóch lat. Zatrzymań dokonano w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim i lubelskim.

Wcześniej w tej samej sprawie zatrzymano 18 głównych członków grupy – organizatorów całego procederu. Wówczas piętnastu z nich zostało tymczasowo aresztowanych przez Sąd. Z ustaleń śledczych wynika, że odbiorcami paliwa były stacje paliw, firmy transportowe i budowlane, a nawet rolnicy. Do sprawy zatrzymano wcześniej między innymi właścicieli tych firm, a także kierowców cystern transportujących towar.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA