fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gen. Marian Różański: Społeczeństwo nie jest gotowe na generałów w polityce

Generał Mirosław Różański
Fotorzepa, Kuba Kamiński
- Nie jestem za tym, żeby czynny generał publicznie kontestował to, co przedstawia na przykład minister obrony narodowej albo zwierzchnik sił zbrojnych. Natomiast jeżeli już rozmawiają merytorycznie, to wszystkie sprawy powinny być bardzo precyzyjnie przedstawiane - mówił w TVN24 były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański.

Na pytanie czy oznacza to, że emerytowani generałowie mają ambicje polityczne, Różański odparł, iż chcą oni "być po prostu traktowani poważnie i chcą, żeby ich głos też był zauważony". Dodał, że "społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na generałów w polityce".

- Natomiast będę stał na stanowisku, że powinniśmy mocno i z całą stanowczością artykułować to, co jest istotne dla państwa - podkreślił gen. Różański dodając, że chodzi o ludziach, "w których zainwestowano ogromne pieniądze" i "którzy mają ogromne doświadczenie w kraju i za granicą".

O liście podpisanym przez emerytowanych generałów gen. Różański powiedział, że "jest to wsparcie dla kolegów, którzy są dzisiaj w służbie". Dodał, że w gabinecie ministra żołnierz powinien mieć prawo powiedzieć, na jakie elementy polityki obronnej się nie zgadza.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA