fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Gen. Różański: Stała baza USA w Polsce spotęguje zagrożenie

Gen. rez. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych
Fotorzepa, Kuba Kamiński
Polska chce, by amerykańskie wojsko stworzyło w naszym kraju stałą bazę. Były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych RP na wątpliwości w sprawie tego pomysłu.

Prezydent Andrzej Duda powiedział Donaldowi Trumpowi, że chce, by Stany Zjednoczone utworzyły w Polsce stałą bazę wojskową. Żartobliwie stwierdził, że mogłaby się nazywać "Fort Trump".

- Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych jednostek amerykańskich wraz z wyposażeniem - mówił po spotkaniu z amerykańskim prezydentem Duda.

Mówiąc o amerykańskiej stałej bazie w Polsce, prezydent stwierdził, ze byłoby to zarówno w interesie naszego kraju, jak i interesie USA. 

Czytaj także: 

Baza USA w Polsce. Duda proponuje nazwę "Fort Trump"

Fort Trump, czyli fatamorgana

Chrabota: Fort Trump pod Kwidzynem, czyli infantylizacja polityki

Resort obrony USA: Polska nie jest gotowa na "Fort Trump"

Wątpliwości w sprawie utworzenia stałej amerykańskiej bazy w Polsce ma były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych RP gen. Mirosław Różański.

"Utworzenie stałej bazy USA w Polsce przywołując porozumienia NATO-Rosja z Paryża (1997) w aspekcie przełamania jego zapisów, w moim przekonaniu „zwolni” Rosję z przestrzegania przedmiotowego dokumentu, a to już potęguje zagrożenie naszego bezpieczeństwa" - napisał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA