fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Iustitia: Atak na Pierwszą Prezes SN jest atakiem na wszystkich sędziów

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” wyraził najwyższe oburzenie słowami Prezydenta Andrzeja Dudy pod adresem Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf.

Przypomnijmy, Andrzej Duda pytany w TVP Info o wypowiedź I prezes SN sędzi Małgorzaty Gersdorf, która nowelizację ustaw sądowych nazwała "ustawą kagańcową" stwierdził: "Pani prezes Gersdorf opowiada - w szczególności za granicą - o Polsce takie rzeczy, że powiem tak: wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim - po prostu wstyd. Wstyd za to, kto w ogóle został na urząd tego I prezesa Sądu Najwyższego wybrany".

Zdaniem władz stowarzyszenia "Iustitia" prezydent zakwestionował dorobek zawodowy i naukowy prof. Małgorzaty Gersdorf. - Atak na Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego jest atakiem na wszystkich sędziów. Odbieramy go jako działanie podważające autorytet władzy sądowniczej, a pośrednio także zasadę trójpodziału władzy - czytamy w stanowisku.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA