fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

MS: podwyżki dla pracowników sądów z październikowymi pensjami

Fotorzepa, Robert Wójcik
Pierwsza transza podwyżek dla pracowników sądów zostanie wypłacona wraz z październikowymi pensjami - poinformowało w środę Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jak podkreślono w komunikacie, jest to realizacja porozumienia z 4 lipca 2019 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a związkowcami.

- Od 1 października 2019 r. wynagrodzenie zasadnicze wszystkich sądowych urzędników (w tym stażystów), asystentów sędziego, specjalistów OZSS i innych pracowników, wzrośnie co najmniej o 400 zł brutto oraz o odpowiednią kwotę dodatku z tytułu wysługi lat (z zastrzeżeniem, że poziom wynagrodzeń po podwyżce musi uwzględniać maksymalne stawki wynikające z obowiązujących przepisów) - podaje Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ponadto kierownicy jednostek po konsultacjach ze związkowcami będą mogli zwiększyć skalę podwyżki dla pracowników w ramach planu ograniczania nieuzasadnionych dysproporcji płacowych w sądownictwie. Kierownicy będą mieli na to środki w wysokości średnio 50 zł w przeliczeniu na jeden etat.

Kolejna transza podwyżek planowana jest na styczeń 2020 roku - zapowiedziało MS.

Czytaj także:

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA