fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szkoły prezesów z dobrą marką

Flickr
Wśród szefów największych polskich przedsiębiorstw dominują absolwenci dużych, renomowanych uczelni technicznych i ekonomicznych.

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska i Politechnika Śląska w Gliwicach – dyplom którejś z tych trzech uczelni ma obecnie co piąty z szefów dużych firm w Polsce. Te trzy szkoły zajmują podium naszego rankingu kuźni prezesów od 2009 r., a dystans, jaki dzieli je od pozostałych, sugeruje, że i w najbliższych latach powinny się na nim utrzymać.

Krakowskie kuźnie kadr - czytaj więcej

Do czasu, aż na fotelach szefów dużych firm większą reprezentację zdobędą młodsze pokolenia – menedżerowie, którzy zaczęli studia w latach 90. XX wieku. Wtedy kierunki techniczne straciły nieco na atrakcyjności, a popularność zyskały studia z marketingu, zarządzania na uczelniach ekonomicznych, także prywatnych. Na razie średnia wieku prezesa z naszego rankingu wynosi 54 lata – i praktycznie nie zmienia się od kilku lat – co oznacza, że dużymi firmami kierują menedżerowie, którzy studiowali jeszcze w latach 80. XX wieku.

Liczy się r...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA