Dr hab. Ryszard Piotrowski: Sądom nie ufa 11 proc. Polaków? Rządowi nie ufa 26 proc.

Co dla przeciętnego Kowalskiego oznaczają zmiany w KRS-ie? - W powiązaniu ze zmianami w ustroju sądów powszechnych i w powiązaniu z nową koncepcją Sądu Najwyższego oznaczają, że jeśli politycy będą mieli władzę nad sędziami (...) to wyroki - niektóre, nie wszystkie - będą zapadały w siedzibie partii politycznej - stwierdził w programie #RZECZoPOLITYCE dr hab. Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego.

Aktualizacja: 14.07.2017 13:36 Publikacja: 14.07.2017 13:26

Dr hab. Ryszard Piotrowski: Sądom nie ufa 11 proc. Polaków? Rządowi nie ufa 26 proc.

Foto: tv.rp.pl

Czy reforma sądownictwa jest w ogóle konieczna? - Nie jest konieczna, w takim kształcie, w jakim ona się dokonuje ostatnio i w jakim została zapoczątkowana na początku tego stulecia - ocenił gość Jacka Nizinkiewicza.

- Było ponad 50 zmian, poczynając od 2001 roku - ponad 50 zmian prawa ustroju sądów powszechnych - i to świadczy o stałej tendencji ze strony większości parlamentarnej do podporządkowania sądownictwa tej właśnie większości, a ściślej rządowi przez tę większość podtrzymywanemu - dodał.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Materiał Promocyjny
Szukasz studiów z przyszłością? Ten kierunek nie traci na znaczeniu
Kraj
Ruszyło śledztwo w sprawie Centrum Niemieckiego
Materiał Partnera
Dzień Zwycięstwa według Rosji
Kraj
Najważniejsze europejskie think tanki przyjadą do Polski
Kraj
W ukraińskich Puźnikach odnaleziono szczątki polskich ofiar UPA