fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zaczyna się era nowych prawników

Tomasz Grzegory i Xawery Konarski
mat.pras
O obsłudze międzynarodowych gigantów i wyzwaniach, jakie stawia przyszłość – mówią Tomasz Grzegory, dyrektor ds. prawnych Google w Europie Środkowo-Wschodniej, i Xawery Konarski, adwokat z Traple Konraski Podrecki i Wspólnicy.

Od siedmiu lat kancelaria Traple Konarski Podrecki obsługuje Google w Polsce. Momentem przełomowym w tej współpracy było przejęcie koordynacji prac kancelarii reprezentujących Google w innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To ogromny sukces polskich prawników. Jak do tego doszło?

Tomasz Grzegory: Wspólne centrum decyzyjne i administracyjne w Warszawie, nazywane przez nas "Hubem" na Europę Środkowo-Wschodnią, powstało po to, aby skoordynować pracę 12 kancelarii działających w 19 różnych porządkach prawnych. Kancelaria Traple Konarski Podrecki i kancelarie działające w pozostałych państwach regionu zostały wyłonione w bardzo skrupulatnym procesie rekrutacyjnym. Współpracują z nami, bo oferują kompleksowe usługi, opierające się na bardzo obszernej i specjalistycznej wiedzy.

Jak to się sprawdza?

TG: Tak dobrze, że wyeksportowaliśmy ten koncept do Afryki Subsaharyjskiej. Działa tam już sieć kancelarii wzorowana na europejskiej, obejmująca aż 60 ró...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA