fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jakub Kokowski: Szybka restrukturyzacja to jednorazowa szansa

Adobe Stock
Niepowodzenie uproszczonej restrukturyzacji może skierować dłużników na skomplikowane tory pozostałych procedur restrukturyzacyjnych albo upadłościowych.

Nowa procedura restrukturyzacyjna umożliwia od 24 czerwca przeprowadzenie sprawnego oddłużenia bez nadmiernej ingerencji sądu.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne odwołuje się do postępowania o zatwierdzenie układu („PZU") uregulowanego w prawie restrukturyzacyjnym, z istotnymi modyfikacjami wynikającymi z przepisów art. 15–25 ustawy z 19 czerwca 2020 r. (tzw. tarcza 4.0). Tak jak w dotychczasowym PZU, dłużnik z pomocą doradcy restrukturyzacyjnego przedstawia wierzycielom propozycje układowe, zbiera od nich głosy i dopiero na koniec występuje do sądu o zatwierdzenie przegłosowanego układu.

Czytaj także: Koronawirus: Szybka restrukturyzacja to nie antidotum, ale szansa

Otwarcie i jego skutki

Postępowanie otwiera obwieszczenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ze wskazaniem danych dłużnika, dnia układowego oraz nadzorcy układu. Dłużnik przygotowuje i przekazuje wybranemu nadzorcy układu propozycje układowe, spis wierzytelności oraz spis wierzytelności ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA