fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Upowszechniamy dobre prawnicze praktyki - rozmowa z Izabelą Konopacką, wiceprezydent FBE

Izabela Konopacka
Izabela Konopacka
materiały prasowe
Międzynarodowa organizacja prawników może pomóc w przełamywaniu niektórych stereotypów, na przykład w dziedzinie nowych technologii– przekonuje radca prawny Izabela Konopacka, wiceprezydent Federacji Adwokatur Europejskich (FBE).

Objęła pani ostatnio stanowisko we władzach międzynarodowej organizacji, zrzeszającej regionalne izby prawnicze. Co konkretnie może oznaczać dla polskich prawników członkostwo w niej?

Federacja Adwokatur Europejskich zrzesza 250 takich lokalnych samorządów, reprezentujących w sumie około miliona prawników. To przede wszystkim wielka platforma wymiany dobrych praktyk i nawiązywania kontaktów międzynarodowych, m.in. dzięki licznym konferencjom organizowanym w ramach FBE. Dziś jest przecież oczywiste, że wiele spraw prowadzonych przez polskich prawników ma aspekt międzynarodowy. Korzyści dotyczą zresztą nie tylko wiedzy o praktyce stosowania prawa w innych państwach, ale też przepływu wiedzy o zastosowaniu nowych technologii w kancelariach prawniczych. To właśnie na forum FBE około 10 lat temu usłyszałam coś, co mogło być szokujące, ale był prawdziwe. Ówczesny prezydent Federacji pochwalił się, że właśnie brytyjski sąd doręczył jego klientowi pozew za pomocą Facebooka. To i dz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA