fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Müller: Prezes w rządzie? Jesteśmy szczęśliwi

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Zjednoczona Prawica będzie trwała co najmniej do końca tej kadencji i jestem przekonany, że kolejne wybory, do których pójdziemy razem zakończą się kolejnym zwycięstwem - stwierdził w programie "Woronicza 17" w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu, podobnie jak inni politycy PiS, podkreślił, że nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje, ale "wszystko wskazuje" na to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński znajdzie się w składzie rządu Mateusza Morawieckiego.

Media nieoficjalnie podały, że Kaczyński będzie szefem Komitetu Bezpieczeństwa, który będzie nadzorował funkcjonowanie Ministerstwa Sprawiedliwości, MON i MSWiA.

Czytaj także:

Krótkie zawieszenie broni

- Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi, bo to wzmacnia funkcjonowanie całego rządu, powstanie nowego komitetu usprawni pracę rządu, ale ostateczna decyzja należy do pana prezesa i pana premiera, żeby o tym poinformować - mówił rzecznik.

Stwierdził, że liczba 14-15 ministerstw, do których zostanie rząd "odchudzony", to liczba nieprzekraczalna, kilku ministrów zostanie zmienionych, a kilku "się pożegna". O personaliach rzecznik nie chciał mówić.

Zapewnił natomiast, że w poniedziałek wieczorem spotka się Prezydium Komitetu Politycznego, które omówi harmonogram zmian w rządzie. Termin, w którym te zmiany zostaną dokonane i ogłoszone, to koniec września - początek października.

- Zjednoczona Prawica będzie trwała co najmniej do końca tej kadencji i jestem przekonany, że kolejne wybory, do których pójdziemy razem zakończą się kolejnym zwycięstwem - mówił Piotr Müller.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA