fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Wicepremier Piotr Gliński o wypowiedzi prof. Lecha Morawskiego w Oksfordzie

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Zawsze jest wiele trudności, mogłoby być lepiej, ale generalnie uważam, że rząd pracuje bardzo solidnie, bardzo dobrze, i przede wszystkim - rozwiązujemy wiele problemów - mówił w RMF FM wicepremier Piotr Gliński pytany o ocenę pracy rządu.

Gliński nie chciał skomentować słów prof. Zdzisława Krasnodębskiego, eurodeputowanego PiS, który publicznie stwierdził, że niektórzy ministrowie są obciążeniem wizerunkowym dla rządu. - Nie jestem w stanie oceniać kolegów. Bardzo różnie nam się pracuje - lepiej, gorzej - uciął temat. Dopytywany o kogo może chodzić stwierdził, że "być może ja jestem obciążeniem".

Ogólnie jednak wicepremier ocenia rząd dobrze. - Nie było takiego rządu po 1989 roku, który by tyle obietnic wyborczych, zobowiązań już dotrzymał - stwierdził. Podkreślił m.in. że gospodarka Polski "rozwija się doskonale". Dodał, że akurat w tej dziedzinie "wszyscy zapowiadali katastrofę". - Ludziom żyje się faktycznie trochę lepiej - dodał.

- To była wypowiedź na konferencji naukowej, gdzie pan profesor najpewniej był poddany presji. Na takich konferencjach w sytuacji, w której polska opozycja pracuje na złą opinię o Polsce za granicą, często taki człowiek może być osaczony niepoważnymi opiniami, czyli takimi, jakie w zachodniej prasie dominują - mówił wicepremier.

Z kolei mówiąc o zaplanowanym na 1 lipca Kongresie PiS Gliński przekonywał, że spotkanie "będzie miało duże znaczenie programowe, a także integrujące środowisko". Nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących planów PiS na Kongres.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA