Organizator konferencji-internetowy startup Remote-How (jego założyciele w praktyce realizują ideę zdalnej pracy), wyjaśnia, że The Remote Future Summit jest skierowany zarówno do menedżerów zarządzających zespołami pracującymi całkowicie lub częściowo zdalnie, jak i dla samych pracowników oraz freelancerów.

„Rzeczpospolita" – której dziennikarze na co dzień sprawdzają atuty zdalnej pracy- objęła patronat medialny nad konferencją, która będzie wirtualnym spotkaniem ekspertów i praktyków pracy poza biurem (niekiedy określanej jako telepraca). Ponad 50 panelistów z Polski i z zagranicy- w tym przedstawiciele Dropbox, Linkedin Learning, HAYS, SAP, Accenture, FreshMail, Asana - będzie na początku czerwca dzielić się doświadczeniami, opiniami i wynikami badań na temat zdalnej pracy. A te jednoznacznie wskazują, że jej udział będzie rósł.

W pierwszym dniu konferencji–skierowanym głównie do menedżerów firm i HR-owców, zaplanowano wystąpienia dotyczące przyszłości rynku pracy – w którym coraz większy udział będą mieli zdalni pracownicy w tym krążący po świecie cyfrowi nomadzi. W drugim dniu skierowanym głównie do osób, które pracują albo chcą pracować poza biurem zaplanowano cykl porad dotyczących m.in. niełatwej sztuki samo mobilizacji do pracy. W trzecim – polskim dniu konferencji (7 czerwca) będzie okazja do poznania realiów zdalnej pracy w Polsce (przedstawi je raport Kantar TNS) oraz opinii ekspertów na temat wyzwań stojącymi przed pracodawcami i menadżerami chcącymi u nas pracować zdalnie. W czwartym dniu zdalnego szczytu (08.06) zaplanowano warsztaty i symulacje, podczas których uczestnicy będą mogli przetestować nową wiedzę. Jak zaznaczają organizatorzy, zdalny udział w The Remote Future Summit jest bezpłatny wystarczy zarejestrować się na stronie www.remote-future.com.