fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Tak lata Myśliwy. Rosja chwali się ciężkim dronem wojskowym

YouTube / Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej
Rosyjski resort obrony opublikował nagranie pierwszego lotu ciężkiego drona odrzutowego Ochotnik (Myśliwy).

Według ministerstwa obrony Rosji, Myśliwy wykonał pierwszy lot 3 sierpnia. Sterowana z ziemi maszyna wykonała szereg okrążeń nad lotniskiem. Ochotnik przebywał w powietrzu ok. 20 minut, przed lądowaniem osiągnął pułap 600 metrów. Nie ujawniono, gdzie odbyły się testy.

Amerykański magazyn "The National Interest" porównał rosyjskiego drona do B-2, amerykańskiego bombowca strategicznego o obniżonej wykrywalności, zbudowanego w układzie latającego skrzydła. Eksperci zwracają uwagę na podobieństwo Ochotnika do amerykańskiego bezzałogowca Northrop Grumman X-47B. Według "The National Interest", Myśliwy stacjonuje w bazie na terenie obwodu astrachańskiego.

YouTube / Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej

Agencja TASS podała, że w tym roku nowy dron ma odbyć jeszcze kilka lotów próbnych. Opracowana przez biuro konstrukcyjne Suchoj maszyna wyposażona jest w silnik odrzutowy, powłokę antyradarową i, według rosyjskiego resortu obrony, osiąga prędkość do tysiąca kilometrów na godzinę. Masa startowa samolotu wynosi ok. 20 ton. Myśliwego wyposażono w aparaturę rozpoznania radiotechnicznego i optoelektronicznego. Dron ma być uzbrojony w pociski kierowane i bomby lotnicze o wadze 500 kg.

Źródło: The Moscow Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA