fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoPOLITYCE

Kijowski: System działał za czasów PO-PSL

Mateusz Kijowski
rp.pl
- Nie miałem wrażenia, że za czasów rządu PO-PSL państwo nie zdaje egzaminu - powiedział w programie RZECZoPOLITYCE lider KOD Mateusz Kijowski.

Mateusz Kijowski skomentował marsz, który odbędzie się7 maja. Do udziału w nim zachęcał lider PO Grzegorz Schetyna. Wcześniej padały hasła, że manifestacja ma odbyć się pod hasłem "marsz miliona". - Nie wiem, kiedy Grzegorz Schetyna zamierza wyprowadzać miliony osób na ulice, ja nie zajmuje się rozliczaniem takich deklaracji. Będziemy uczestniczyli w obchodach dnia Europy, które odbędą się 7 maja - powiedział Kijowski.

Kijowski powiedział, że w marszu wezmą udział ludzie z różnych środowisk i partii politycznych. Wszyscy przeciwko PiS? - Wszyscy w obronie demokracji, naszych wolności i podstawowych wartości, które nas łączą jako społeczeństwo. Demokracja w Polsce jest zagrożona. Obecnie w kraju nie mamy trójpodziału władzy. Jest jeden ośrodek decyzyjny na Nowogrodzkiej, skąd sterowany jest rząd i prezydent - uważa lider KOD.

- W Polsce nie ma obecnie dyskusji między parlamentem a rządem lub między rządem a prezydentem - dodał.

Zdaniem Kijowskiego spotkanie liderów partii miało stworzyć pozory dialogu. - Doszło do tego, by prezydent w Stanach Zjednoczonych mógł przy ewentualnym spotkaniu z Barackiem Obamą powiedzieć, że w Polsce toczy się debata. Ta debata się nie toczy, jest całkowity dyktat partii rządzącej,a a opozycja ma zamknięte usta.  

Zdaniem Kijowskiego za czasów poprzedniej władzy system działał, ale zdarzały się wypaczenia lub przypadki łamania prawa. - Nie miałem wrażenia, że wówczas państwo nie zdaje egzaminu. O tym wszystkim się mówiło, to wszystko było wyciągane. Współpraca między różnymi ośrodkami działała. Obecnie wszystko jest zamiatane pod dywan - mówił. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA