fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Meksyk: Dziennikarz piszący o przestępczości torturowany i ścięty

Adobe Stock
Dziennikarz piszący o przestępstwach w meksykańskim stanie Veracruz został brutalnie zamordowany - podały lokalne media. To kolejny taki przypadek w Meksyku.

Julio Valdivia specjalizował się w dziennikarstwie "nota roja", opisywał makabryczną przestępczość i przemoc. Ciało reportera znaleziono na terenie gminy Tezonapa, ok. 100 km od stolicy stanu Veracruz.

Valdivia współpracował z gazetą "Diario El Mundo". Pracownik redakcji powiedział, że początkowo podejrzewano, iż dziennikarz wpadł pod koła pociągu, jednak zostało to wykluczone przez śledczych.

- Valdivia został znaleziony przy torach. Przed śmiercią był torturowany, został ścięty - poinformowała osoba z redakcji, która chciała zachować anonimowość.

To czwarty przypadek zabójstwa dziennikarza w Meksyku w tym roku.

Według Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ), w 2019 r. ok. połowa wszystkich zabójstw pracowników mediów na świecie miała miejsce w Meksyku.

W oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych władze stanu Veracruz potępiły morderstwo Valdivii.

Miejscowa organizacja ds. bezpieczeństwa pracowników mediów oświadczyła, że zamordowany dziennikarz nie miał specjalnej ochrony, ponieważ nie informował o groźbach pod swoim adresem. Organizacja zaapelowała do władz o "rzucenie światła" na śmierć Valdivii.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA