fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Dania: Policja stawia zarzuty za zdjęcie wypadku na Facebooku

stock.adobe.com
Policja postawiła zarzuty motocykliście, który robił zdjęcia wypadku, do jakiego doszło 12 marca na jednej z duńskich dróg, a potem przez kilka godzin udostępniał je na swoim profilu na Facebooku.

Policja wszczęła postępowanie ws. mężczyzny, po tym jak krewni osób biorących udział w wypadku złożyli powiadomienie o niezgodnym z prawem umieszczeniu zdjęć przedstawiających wypadek w sieci - informuje agencja Ritzau.

Motocyklista przejeżdżający obok wypadku zrobił zdjęcia jednego z pojazdów uczestniczącego w zdarzeniu - poinformował komendant policji z Jutlandii Południowej Lasse B. Rasmussen.

Policja otrzymała też screeny na których widać udostępnione na Facebooku zdjęcia. Ich autor, po kilku godzinach zdecydował się usunąć je z sieci.

Policja uznała, że zdjęcia są na tyle plastyczne, że ich autor mógł popełnić przestępstwo upubliczniając je - podkreślił Rasmussen.

- Według naszych ustaleń złamał prawo - dodał. Zastrzegł przy tym, że na zdjęciu nie widać było ofiar wypadku, ale widać było wyraźnie jeden z uczestniczących w nim pojazdów co naruszało przepisy regulujące kwestię prawa do prywatności.

Oskarżonemu grozi teraz do sześciu miesięcy więzienia - informuje agencja Ritzau.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA