fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Pochowają 15-letniego bohatera z honorami wojskowymi?

AFP
15-letni Peter Wang zmarł w ubiegłym tygodniu w wyniku strzelaniny, która miała miejsce w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie. Według jego przyjaciół, chłopiec został wielokrotnie postrzelony, gdyż przytrzymywał drzwi, aby inni mogli uciec.

- Zmarł dżentelmen, który trzymał drzwi, aby pomóc innym uczniom - powiedział Kelsey, który chodził z 15-latkiem do jednej klasy.

 

Do Białego Domu wysłana została petycja, w której tysiące ludzi proszą, aby chłopiec został pochowany z wojskowymi honorami. "Jego bezinteresowne i bohaterskie działania pomoigły przeżyć kilkudziesięciu osobom. Wang umarł jako bohater i zasługuje na to, aby go tak traktować. Zasługuje na honorowy pochówek wojskowy” - czytamy w petycji. W poniedziałek po południu pod petycją podpisało się ponad 25 000 osób.

Jak powiedział przyjaciel rodziny chłopca, marzeniem Wanga było służenie w armii amerykańskiej.

Niezależnie od tego, czy Wang otrzyma pełne honory wojskowe podczas pochówku, członkowie społeczności wojskowej już zorganizowali się, aby oddać szacunek nastolatkowi i jego rodzinie. Weterani i wojskowi zorganizowali zbiórkę darowizny, która zostanie wysłana do rodziny Petera Wanga.

Siedemnaście osób zginęło w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło na terenie Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie. Sprawca, były uczeń tej szkoły, został zatrzymany. To najbardziej tragiczna strzelanina w szkole od masakry w szkole podstawowej w Newtown w 2012 roku.

Źródło: cnn.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA