fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Wyrok ws. LGBT - Ziobro: prokuratura przystępuje do postępowania

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Prokuratura Okręgowa w Łodzi przystąpi do sprawy pracownika drukarni, który z powodu własnych przekonań odmówił przyjęcia zlecenia Fundacji LGBT Business Forum.

Zdaniem Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry wyrok ten jest niebezpiecznym precedensem, którzy „burzy wolność myśli, przekonań i poglądów, a także swobodę gospodarczą, polegającą na dowolności transakcji". Co więcej, „stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści".

W komunikacie na swojej stronie internetowej, Ministerstwo Sprawiedliwości przypomina, iż „sądy są zobowiązane strzec konstytucyjnej wolności sumienia, a nie ją łamać. Mają stać na straży praw i wolności obywateli, w tym także wolności działalności gospodarczej, a nie narzucać im przymus", a „żadne ideologiczne racje nie uzasadniają naruszania tych fundamentalnych zasad".

Zbigniew Ziobro zdecydował o przystąpieniu przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi do postępowania przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa. Jak podkreślono, celem jest obiektywne rozpatrzenie złożonego wniosku o ukaranie, mając na względzie zasady wolności sumienia i zdrowego rozsądku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA