fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Koronawirus. Biden: Jeśli się zaszczepisz na COVID - nie umrzesz

Joe Biden
PAP/EPA
Prezydent Joe Biden wyraził frustrację z powodu spowolnienia tempa szczepień na COVID-19 w USA i podkreślił, że jest "gigantycznie ważne", by Amerykanie zgłaszali się na szczepienie przeciwko koronawirusowi, w czasie, gdy liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych znów rośnie.

W czasie telewizyjnego wystąpienia w Cincinnati Biden podkreślił, że obecnie kryzys zdrowotny w USA zmienił się w znacznej mierze w dramat niezaszczepionych w czasie, gdy szerzenie się wariantu Delta koronawirusa SARS-CoV-2 doprowadziło do wzrostu liczby zakażeń w kraju.

- Mamy pandemię tych, którzy się nie zaszczepili - to proste - powiedział prezydent USA. 

Biden wyraził także nadzieję, że dzieci poniżej 12 roku życia zostaną dopuszczone do szczepień w najbliższych miesiącach.

- Jeśli jesteś zaszczepiony, nie trafisz do szpitala, nie trafisz na oddział intensywnej terapii i nie umrzesz - mówił również amerykański prezydent.

- Jest więc gigantycznie ważne, abyśmy działali jak Amerykanie, którzy dbają o innych Amerykanów - dodał.

Z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że obecnie średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem z ostatnich siedmiu dni wzrosła we wtorek do ponad 37 tysięcy, podczas gdy jeszcze 6 lipca wynosiła mniej niż 13,7 tysiąca.

Jak dotąd co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało 56,2 proc. Amerykanów - wynika z kolei z danych Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA