fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Ilu wyborców jest zadowolonych z prac Kongresu? Wyniki badań

Joe Biden
AFP
Odsetek osób zadowolonych z pracy amerykańskiego Kongresu wzrósł do 36 proc., najwyższego od 12 lat - wynika z badania Instytutu Gallupa przeprowadzonego na grupie 1 010 Amerykanów między 1 a 15 marca.

Po wyborach z listopada 2020 roku w Kongresie zarówno w Izbie Reprezentantów jak i w Senacie większość uzyskała Partia Demokratyczna.

Wcześniej przez dwa ostatnie lata kadencji Donalda Trumpa Partia Demokratyczna dysponowała większością w Izbie Reprezentantów, ale Partia Republikańska kontrolowała Senat.

Rok temu zadowolenie z prac Kongresu deklarowało 31 proc. ankietowanych.

Z sondażu wynika, że prace Kongresu aprobuje 59 proc. wyborców Partii Demokratycznej, 34 proc. wyborców niezależnych i 9 proc. wyborców Partii Republikańskiej.

32 proc. Amerykanów jest zadowolonych z kierunku, w którym zmierzają USA - wśród wyborców Partii Demokratycznej deklaracje taką składa 52 proc. respondentów, wśród wyborców Partii Republikańskiej - 7 proc.

Z oddzielnego sondażu Instytutu Gallupa wynika, że jeśli chodzi o dotychczasowe działania Bidena, aprobuje je 96 proc. wyborców Partii Demokratycznej i 10 proc. wyborców Partii Republikańskiej.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA