fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Prokurator generalny William Barr odmówił Donaldowi Trumpowi

AFP
Prezydent Donald Trump prosił prokuratora generalnego Williama Barra, by ten zwołał konferencję prasową, na której oświadczyłby, że prezydent nie zrobił niczego złego w trakcie rozmowy z prezydentem Ukrainy, w czasie której naciskał na Wołodymyra Zełenskiego, by ten doprowadził do wszczęcia śledztwa przeciwko Joe Bidenowi i jego synowi Hunterowi, w związku z interesami tego ostatniego na Ukrainie - pisze "Washington Post".

Cytując osoby znające okoliczności tej sprawy dziennik pisze, że prośba Trumpa pojawiła się niedługo po publikacji zapisu rozmowy między Trumpem a Zełenskim (doszło do tego 25 września).

Departament Sprawiedliwości nie komentuje doniesień "Washington Post".

CNN przypomina, że mimo braku konferencji Barra, Departament Sprawiedliwości wsparł w całej sprawie Trumpa ogłaszając publicznie, że prokuratorzy nie dopatrzyli się żadnego nieprawidłowego zachowania prezydenta w związku z jego rozmową z Zełenskim.

"Washington Post", cytując przedstawicieli administracji Trumpa podkreśla, że prezydenta i prokuratora generalnego, mimo odmowy Barra ws. konferencji dotyczącej rozmowy z Zełenskim, nadal łączą dobre relacje.

Osoby zbliżone do Barra w rozmowie z "Washington Post" twierdzą, że prokurator generalny wykorzystał prośbę Trumpa do podkreślenia autonomii swojego urzędu.

- (Barr) wie jakie są reguły relacji między prezydentem a prokuratorem generalnym - twierdzi informator dziennika.

Demokraci wszczęli w Izbie Reprezentantów śledztwo ws. impeachmentu w związku z naciskami Trumpa na Zełenskiego.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA