fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump zadzwonił do Dudy porozmawiać o wizycie w Polsce

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych rozmawiali w środę przez telefon na na temat zbliżającej się wizyty Donalda Trumpa w Warszawie.

- Donald Trump dzwonił do Andrzeja Dudy. Rozmowa dotyczyła zbliżającej się wizyty Prezydenta USA w Warszawie, jej politycznego przesłania i przygotowań do jej realizacji. Prezydenci wymienili się swoimi oczekiwaniami co do wizyty oraz tematów rozmów – poinformował Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Biały Dom poinformował, że Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i Pierwsza Dama Melania Trump oczekują na podróż do Polski, gdzie wraz z innymi światowymi przywódcami będą uczestniczyć w uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej - podaje strona prezydenta Polski.

Główne uroczystości obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej planowane są 1 września. Pojawi się na nich ok. 250 polityków z całego świata. Obecność potwierdziło 20 prezydentów krajów, m.in. Niemiec i Ukrainy, ale także premierzy, ministrowie spraw zagranicznych oraz członkowie rodzin królewskich.

Dowiedz się więcej: Prezydent USA w stolicy, czyli paraliż

Amerykańska para prezydencka pojawi się w Polsce już 31 sierpnia wieczorem i będzie do 2 września. Będzie to już druga wizyta Donalda Trumpa - poprzednio pojawił się w Warszawie w lipcu 2017 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA