fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump na 4 lipca: Naród amerykański jest dziś najsilniejszy

AFP
- Tak długo jak pozostaniemy wierni naszej sprawie, tak długo jak będziemy pamiętać naszą wspaniałą historię, tak długo, jak nigdy nie przestaniemy walczyć o lepszą przyszłość, nie będzie niczego, czego Ameryka nie może zrobić - mówił Donald Trump przemawiając przed pomnikiem Abrahama Lincolna w Waszyngtonie w czasie obchodów amerykańskiego Dnia Niepodległości.

W strugach deszczu Trump wygłosił 20-minutowe przemówienie.

- Gromadząc się tego wieczoru i ciesząc wolnością, pamiętamy, że wszyscy dzielimy naprawdę niezwykłe dziedzictwo - powiedział Trump. - Razem, jesteśmy częścią jednej z najwspanialszych historii, którą kiedykolwiek opowiedziano - historii Ameryki - dodał.

- To kronika dzielnych obywateli, którzy nigdy nie porzucili marzenia o lepszej i bardziej świetlnaje przyszłości - mówił Trump.

Prezydent USA w swoim przemówieniu oddał też hołd "dzielnym kobietom i mężczyznom" służącym w armii USA. Mówił m.in. o "bohaterach, którzy dumnie bronili flagi" USA.

Trump w czasie imprezy "Salut dla Ameryki" mówił także, że dziś naród Amerykański jest "silniejszy niż był kiedykolwiek". - Jest najsilniejszy - dodał.

Wyliczając osiągnięcia USA Trump przypomniał m.in. o lądowaniu na Księżycu z 1969 roku. - Wkrótce wrócimy na Księżyc, a za niedługo postawimy amerykańską flagę na Marsie - zapowiedział.

Imprezie towarzyszył pokaz amerykańskiego sprzętu wojskowego i przelot amerykańskich samolotów i śmigłowców wojskowych - m.in. Super Hornet F-18, F-35C, Apache, bombowców B-2 oraz myśliwców F-22 nad głowami zebranych na waszyngtońskiej imprezie.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA