fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Zamknięcie rządu problemem dla producentów piwa

123RF
Z powodu częściowego zamknięcia rządu, spowodowanego sporem między prezydentem Donaldem Trumpem, a demokratyczną większością w Izbie Reprezentantów Kongresu dotyczącym przekazania administracji prezydenckiej ponad 5 mld dolarów na budowę muru na granicy z Meksykiem, problemy ma branża browarnicza - informuje NBC News.

W związku z tzw. government shutdown (zamknięciem rządu) na bezpłatne urlopy zostali skierowani m.in. urzędnicy Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych (ATF), którzy zajmują się m.in.  przestrzeganiem regulacji i przepisów federalnych związanych z handlem alkoholem.

W efekcie przedstawiciele branży browarniczej nie mogą obecnie uzyskać wymaganych dokumentów pozwalających np. na wprowadzenie nowych etykiet, nowych produktów na rynek, czy otwieranie nowych zakładów produkcyjnych, ani punktów dystrybucji alkoholu.

Jak zauważa NBC News w branży zależnej od "wypuszczania na rynek i reklamowania nowych piw, w związku z oczekiwaniem przez klientów nowości" opóźnienia w uzyskaniu takich pozwoleń mogą przynieść wymierne, finansowe straty dla browarów.

Mariah Scanlon, menadżer ds. marki z Smuttynose Brewing Company w Hampton zwraca uwagę, że najgorsza dla branży jest niepewność dotycząca tego jak długo potrwa jeszcze obecny impas w USA.

- Nie można przygotować strategii nie wiedząc jak długo to (zamknięcie rządu) będzie trwać - dodaje.

Jak przypomina NBC ATF musi wydawać zgody m.in. na transport piwa między stanami, podobnie jak na zmianę wyglądu etykiet, butelek i puszek piwa dostępnego w USA. W 2018 roku ATF rozpatrywało 93,6 wniosku o zgodę na nową etykietę na butelkach bądź puszkach dziennie.

Zgody potrzebują również te browary, które chcą wypuścić na rynek zupełnie nowe produkty.

Jak zauważa NBC News im dłużej trwa obecny impas, tym więcej wniosków pozostaje nierozpatrzonych, co z kolei oznacza, że nawet po powrocie urzędników z ATF do pracy rozpatrzenie wszystkich wniosków zajmie wiele dni.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA