fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump zapowiada możliwość szybkiego spotkania z Kim Dzong Unem

Donald Trump
AFP
Przed rozpoczęciem 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku prezydent Donald Trump zapowiedział, że w najbliższym czasie może dojść do jego kolejnego spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

O chęci szybkiego spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem Kim Dzong Un miał mówić podczas ubiegłotygodniowego spotkania z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Do spotkania przywódców z Półwyspu Koreańskiego doszło podczas trzydniowego szczytu w Pjongjangu.

Mun Dze In poinformował, że przekaże prezydentowi USA prywatną wiadomość, którą otrzymał od Kim Dzong Una. Do spotkania prezydenta Korei Południowej z Donaldem Trumpem ma dojść podczas 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Trump po przyjeździe do Nowego Jorku poinformował dziennikarzy, że do kolejnego szczytu z Kim Dzong Unem może dojść bardzo szybko. 

Prezydent USA przypomniał, że dostał list od przywódcy Korei Północnej, w którym zawarta była prośba o kolejne spotkanie. Pracownicy Białego Domu otrzymali już polecenie, by rozpocząć przygotowania do kolejnego szczytu.

Trump podkreślił również, że postępy w rozmowach z Koreą Północną idą w dobrą stronę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA