fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Weteran krytykuje pomysł Trumpa. "To jak z trzeciego świata"

AFP
Były amerykański komandos z elitarnych sił specjalnych Navy SEALs, Robert O"Neill, który brał w przeszłości udział m.in. w operacji w czasie której zabito Osamę bin Ladena (O'Neill twierdzi, że to on zastrzelił przywódcę Al-Kaidy, skrytykował pomysł Donalda Trumpa, który chce zorganizować paradę wojskową przed Białym Domem.

"Wojskowa parada to g... z trzeciego świata. Przygotowujemy się. Odstraszamy. Walczymy. Skończmy tę dyskusję" - zaapelował na Twitterze O'Neill.

O'Neill, był w zeszłym roku gościem Donalda Trumpa w Białym Domu.

We wtorek w amerykańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Trump domaga się od Pentagonu zorganizowania parady wojskowej, która przyćmiłaby obchody francuskiego święta 14 lipca (rocznica zburzenia Bastylii). Trump był w Paryżu rok temu w dniu francuskiego święta narodowego i był pod wrażeniem m.in. tradycyjnej wojskowej defilady.

Doniesienia mediów potwierdził sekretarz obrony James Mattis, który w środę poinformował, że Pentagon przygotowuje warianty ewentualnej parady, które ma przedstawić prezydentowi.

Ostatnia parada wojskowa w USA zorganizowana została w 1991 roku za czasów prezydenta George'a H.W. Busha - wówczas miała ona uczcić zwycięstwo USA w wojnie w Zatoce Perskiej (chodzi o operację "Pustynna burza").

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA