fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

USA: Jest pierwszy kandydat w wyborach prezydenckich 2020

Edward Kimmel [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
John Delaney, demokratyczny kongresmen z Maryland, ogłosił, że będzie walczył o nominację swojej partii w wyścigu o prezydenturę w 2020 roku.

Polityk swoją decyzję ogłosił na jednym z portali społecznościowych. "Będę kandydował na prezydenta. Przeczytajcie dlaczego" – napisał, linkując do artykułu w "Washington Post". 54-letni kongresmen przedstawił w nim swój program polityczny, podkreślając jego społecznie liberalne i proekonomiczne aspekty.

W artykule polityk stwierdził, że należy przygotować USA na wyzwania przyszłości. Wyróżnił w tym kontekście innowacje technologiczne, automatyzację i globalizację, jako zagadnienia wymagające szczególnej uwagi polityków.

- Musimy zachęcać do bardziej sprawiedliwej i otwartej formy kapitalizmu oraz eliminować bariery w rozwoju drobnej przedsiębiorczości, startupów, tworzeniu miejsc pracy, inwestowaniu i wzroście gospodarczym - zaznaczył. Zapowiedział też, że nie będzie chciał ubiegać się o reelekcję w Kongresie, by móc skoncentrować się na wyścigu o Biały Dom.

- Administracja Donalda Trumpa sprawia, że jesteśmy mniej zamożni i mniej bezpieczni. Porażka w kwestii reformy opieki zdrowotnej jest najnowszym przykładem ich niszczącego stylu partyjniactwa – dodał Delaney, który do Izby Reprezentantów dostał się w 2013 roku.

Walki o nominację Demokratów nie wykluczył Bernie Sanders, który ostatnio przegrał prawybory z Hillary Clinton.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA