fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Elon Musk przestanie doradzać Donaldowi Trumpowi?

AFP
Prezes firm Tesla i SpaceX Elon Musk zapowiedział, że opuści wszystkie ciała doradcze działające przy Białym Domu, w których zasiada, jeśli Donald Trump wycofa się z paryskiego porozumienia klimatycznego.

Musk napisał na Twitterze, że zrobił wszystko, aby przekonać Trumpa, by ten nie decydował się na odstąpienie od porozumienia, którego celem jest utrzymanie wzrostu średniej temperatury światowej na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza. 

Spytany przez jednego z użytkowników co się stanie, jeśli Trump mimo wszystko zdecyduje się odstąpić od porozumienia, Musk odparł, że "nie będzie miał innego wyboru, niż tylko opuścić organy doradcze działające przy Białym Domu, w których skład wchodzi".

Musk jest jednym z 18 liderów biznesu wchodzących w skład Forum Strategicznego i Politycznego (Strategic and Policy Forum) doradzającemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Musk wchodzi też w skład powołanej przez Trump Inicjatywy na rzecz Tworzenia Miejsc Pracy (manufacturing jobs initiative).

Musk był wielokrotnie krytykowany za swoje związki z administracją Trumpa. W kwietniu inwestor z Doliny Krzemowej wykupił całostronicowe ogłoszenia w "Washington Post" i "New York Times", w których wzywał Muska do "porzucenia Trumpa" (ang. dump Trump).

Prezes Tesli i SpaceX odpowiadał na zarzuty, że przynależność do ciał doradczych działających przy Białym Domu nie znaczy automatycznego zgadzania się z całością polityki obecnej administracji.

Źródło: CNN Money
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA