fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Areszt za groźby dokonania zamachu terrorystycznego

AdobeStock
Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (09.05.2019 roku) dokonali zatrzymania Mikołaja B. podejrzanego o groźby dokonania zamachu terrorystycznego na terytorium Polski - poinformowała Prokuratura Krajowa.

W toku postępowania prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie ustalił, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym.

Czytaj także:

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Mikołajowi B. zarzut stosowania groźby dokonania zamachu terrorystycznego wobec osób wyznania chrześcijańskiego kwalifikowany z art. 119 par. 1 kodeksu karnego.

Zarzucany czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawiania wolności.

Trafił do aresztuZ uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanego Mikołaja B. wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Krajowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA