fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Posłanka PiS Małgorzata Janowska głosowała przeciw KPO. "Zostanie ukarana moja rodzina"

PAP/Leszek Szymański
Wśród posłów PiS, którzy głosowali przeciw ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, była Małgorzata Janowska. Parlamentarzystka poinformowała, że w konsekwencji tej decyzji zostanie ukarana jej rodzina.

4 maja w Sejmie zagłosowano za ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy. 290 parlamentarzystów było za, w tym politycy PiS i Lewicy. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu.

Przeciw głosowali posłowie Solidarnej Polski i troje posłów PiS: Małgorzata Janowska, Anna Siarkowska, Sławomir Zawiślak.

Janowska wyjaśniła później, że była to trudna decyzja. "Z jednej strony olbrzymie pieniądze dla Polski, chociaż obarczone dużym ryzykiem; z drugiej. Zagłosowałam przeciw Funduszowi Odbudowy - w trosce o Bełchatów, region, a także bezpieczeństwo energetyczne Polski. Inaczej nie potrafiłam" - poinformowała.

Dzień po głosowaniu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zapowiedział, że posłowie, którzy głosowali przeciw, muszą liczyć się z konsekwencjami. - To już decyzja szefa klubu i rzecznika dyscypliny w klubie PiS. Na pewno będą konsekwencje, i o tym mogę zapewnić, krótkoterminowe i długoterminowe - mówił w rozmowie z RMF FM.

Janowska w piątek poinformowała, że "dostała informację, że za walkę o suwerenność energetyczną polski i głosowanie nie z linią partii w sprawie FO zostanie ukarana moja rodzina". "Czy tak powinien wyglądać dialog parlamentarny?" - zapytała na Twitterze.

Jak informuje Interia.pl, mąż posłanki zatrudniony jest w spółce BESTGUM POLSKA sp. z o. o., której udziały w 100 proc. należą do PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Pracuje tam od 14 lat, dużo dłużej niż ja jestem w polityce. Niegdyś była to spółka BEWA, którą podzielono na dwa mniejsze podmioty. Mąż tworzył tam cały system teleinformatyczny - powiedziała portalowi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA