fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Andrzej Duda: Od czasu Piłsudskiego tak wielkiego przywódcy nie było

Twitter/Sejm RP
W Warszawie na pl. Piłsudskiego odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wziął udział prezydent Andrzej Duda. - Od czasu marszałka Piłsudskiego tak wielkiego przywódcy nie było - mówił.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w archikatedrze Jana Chrzciciela, skąd uczestnicy w Marszu Pamięci przeszli pod Pałac Prezydencki, gdzie głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podziękował uczestnikom wszystkich dotychczasowych miesięcznic i powiedział, że osiągnęły one swój cel. Jednym z nich była budowa pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Piłsudskiego, tam, przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa, odsłonięto pomnik.

Wśród osób zgromadzonych na placu znaleźli się również przeciwnicy obecnej władzy, którzy wznosili okrzyki "Konstytucja, konstytucja".

Zwolennicy z kolei zagłuszali ich krzycząc "Jarosław, Jarosław!".

Podczas uroczystości ponownie głos zabrał Jarosław Kaczyński, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika. Wymienił tu Jarosława Sellina, Mariusza Błaszczaka i Marka Suskiego.

Kaczyński przypomniał osiągnięcia swojego brata, podkreślając jego znaczenie dla środowiska solidarnościowego, pełnione przez niego funkcje i wkład w powstanie Prawa i Sprawiedliwości.

 Podkreślił też, że Lech Kaczyński "był skutecznym politykiem, potrafił kierować się w swoim życiu dobrocią i względami moralnymi".

Po prezesie PiS głos zabrał prezydent.

- Jesteśmy na pl. Piłsudskiego, obok Grobu Nieznanego Żołnierza, obok krzyża, ustawionego na pamiątkę przemówienia Jana Pawła II,  obok pomnika Lecha Kaczyńskiego w przeddzień 100-lecia odzyskania niepodległości - powiedział. Podkreślił, że fakt, iż żyjemy w Polsce coraz bezpieczniejszej, jest zasługa również Lecha Kaczyńskiego.

Duda wymieniał zasługi zmarłego prezydenta, m.in. podpisanie umowy na dostawę gazu z USA czy stacjonowanie w Polsce wojsk NATO. - To był polityk, który miał wizję rozwoju państwa. My realizujemy tę wizję, bo ona buduje Polskę pańskich marzeń, panie prezydencie.Zasobną, normalną, w której Polacy czują się wolni  - powiedział prezydent.

- Od czasów prezydenta marszałka Józefa Piłsudskiego tak wielkiego przywódcy nie było, aż do czasu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - zakończył Andrzej Duda.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA