fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Politycy PO na Twitterze o debacie ws. ustawy o SN w Sejmie

PAP, Bartłomiej Zborowski
"Szaleniec chce zostać dyktatorem" - tak rzecznik PO Jan Grabiec skomentował na Twitterze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie w czasie debaty ws. projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił z sejmowej mównicy do posłów PO Jarosław Kaczyński, po tym jak były minister sprawiedliwości Borys Budka stwierdził, że tragicznie zmarły prezydent szanował trójpodział władzy.

Słowa Kaczyńskiego skomentował na Twitterze były szef MSZ w rządzie Donalda Tuska Radosław Sikorski. "Przypominam, że ówczesny MSZ apelował do Prezydenta Kaczyńskiego aby nie leciał do Smoleńska, a wysłał go tam Prezes" - napisał.

 

Z kolei Budka wpis, w którym cytował prezesa PiS, opatrzył hashtagiem #ChoryCzłowiek.

Z kolei Rafał Trzaskowski z PO zamieścił na Twitterze kadr na którym widać Kaczyńskiego w trakcie przemówienia z sejmowej mównicy. Poseł radził, aby "przeanalizować to zdjęcie".

Posłowie PO odnieśli się też do odepchnięcia posłanki PO Kingi Gajewskiej przez posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Do incydentu miało dojść kiedy posłanka próbowała nagrać telefonem komórkowym to co działo się w ławach PiS, gdy po wystąpieniu prezesa Kaczyńskiego podszedł do niego jeden z posłów Nowoczesnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA