fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz domaga się odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dymisji Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara domaga się "w imieniu swoich wyborców" posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem Bodnar "znieważył Naród Polski (tak w oryg. - red.) i Polaków, pomawiając ich publicznie o współudział, a tym samym obarczył odpowiedzialnością, za niemieckie, nazistowskie zbrodnie holokaustu w czasie II wojny światowej w Polsce".

Chodzi o wypowiedź Bondara, w której powiedział on, iż "musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym, o czym mówię z ubolewaniem, także naród polski".

Pawłowicz przytacza art. 133 Kodeksu karnego, który głosi, że "kto znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". przypomina też, że "art. 211 Konstytucji RP zezwala na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Rzecznika po uprzedniej zgodzie Sejmu".

Zdaniem Pawłowicz Bodnar może też być odwołany przez Sejm ponieważ "sprzeniewierzył się złożonemu ślubowaniu". Jej zdaniem jest szansa na uzyskanie wymaganych 3/5 głosów w Sejmie jeśli wniosek o odwołanie Bodnara poprze Kukiz'15.

"Godności, praw i wolności Polaków nie może bronić ktoś, kto Polaków nienawidzi i realizuje zewnętrzną, kłamliwą, niemiecką politykę historyczną wobec Polski" - przekonuje Pawłowicz, zdaniem której "pozostawienie Bodnara na stanowisku obraża naszą narodową godność".

Pawłowicz oskarża Bodnara o to, ze ten "osłabia naszą pozycję w obronie polskich interesów i dają podstawę agresorom uwiarygodniając kłamstwa o naszym państwie".

"Nie dajmy temu panu spokoju, wywierajmy presję na niego protestami, pikietami, listami by sam honorowo dymisję złożył. Piszmy listy protestacyjne do Sejmu, posłów, Prokuratora Generalnego o wszczęcie postępowania w sprawie tej niesłychanej zniewagi Polaków" - apeluje Pawłowicz.

Posłanka PiS ocenia też, że Bodnar "reprezentuje otwarcie Niemców".

"Bodnar stracił moralne prawo piastowania konstytucyjnej funkcji w Polsce".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA