fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Karczewski: Nie mamy zdania w sprawie aborcji

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- To, co się dzieje w tej chwili, takie również i prowokacyjne akcje, są zupełnie niepotrzebne. Na pewno nie wpływają na dobrą atmosferę rozmów - uważa Stanisław Karczewski

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski tłumaczył w RMF FM, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie odmawiało Episkopatowi w sprawie aborcji ponieważ zmiana w ustawie jest inicjatywą obywatelską. - Kiedy byliśmy opozycję, zawsze mówiliśmy, że projekty obywatelskie trzeba brać pod uwagę - powiedział.

Jego zdaniem potrzebna w tym temacie jest rozmowa, ale nie polityczna. - To, co się dzieje w tej chwili, takie również i prowokacyjne akcje, są zupełnie niepotrzebne. Na pewno nie wpływają na dobrą atmosferę rozmów. Trzeba spokojnie rozmawiać - dodał.

Karczewski powiedział, że ma osobistą opinię na ten temat - Jestem katolikiem i jestem za ochroną życia - powiedział. Jednocześnie podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma żadnego zdania w tej sprawie.

Marszałka Senatu zapytano również o zażegnanie konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem jest szansa na publikację. - Wszystkie elementy mogą być brane pod uwagę - ocenił.

- Bardzo dobrze, panie redaktorze, że toczy się debata w Sejmie, że pan marszałek Kuchciński powołał zespół ekspertów, którzy również rozpatrują, bardzo wnikliwie, to co napisała Komisja Wenecka i w jaki sposób odnieść to do naszej konstytucji. Odniesie się do tego, będziemy czerpać nie tylko z mądrości tej komisji, ale również z mądrości tych, którzy siedzą przy stole, rozmawiają i debatują - dodał.


Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA