fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Koronawirus - zasiłek na opiekę nad dziećmi zostanie wydłużony do Wielkanocy

Adobe Stock
Przedłużenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach do Wielkanocy oznacza też wydłużenie specjalnego zasiłku na opiekę nad dziećmi.

Szef rządu poinformował w piątek, że żłobki, przedszkola i szkoły oraz szkoły wyższe będą zamknięte do Świąt Wielkanocy.

- To trudna decyzja, ale potrzebna, żeby nie doszło do rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział Mateusz Morawiecki dodając, że rząd spodziewa się 10 tys. przypadków COVID-19  w najbliższych 2-3 tygodniach.

Szef rządu poinformował, że w związku z wydłużeniem okresu zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych, prawo do dodatkowego 14-dniowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci, które nie ukończyły 8. roku życia, także zostanie przedłużone.

Zasiłek w wysokości 80 proc. podstawy wymiaru zasiłku  przysługuje  rodzicom lub opiekunom prawnym, którzy są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. są pracownikami, zleceniobiorcami, osobami prowadzącymi działalność pozarolniczą) i muszą opiekować się dziećmi z powodu zamknięcia szkoły czy przedszkola.

Czytaj też:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA