fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

PSL poprze kandydaturę Wojciechowskiego na komisarza

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego partia poprze kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na stanowisko unijnego komisarza ds. rolnictwa.

Krzysztof Szczerski był kandydatem na jednego z komisarzy unijnych. Zrezygnował, gdy zaproponowano mu tekę komisarza ds. rolnictwa.

Szczerski poinformował, że na swoje miejsce zaproponował Janusza Wojciechowskiego, europosła PiS, dawniej PSL.

W rozmowie z Polskim Radiem Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że ludowcy będą popierać tę kandydaturę.

- My głosujemy za Polakami niezależnie od tego z jakiego środowiska politycznego pochodzą. Głosowaliśmy za Januszem Wojciechowskim pomimo, że zdradził Polskie Stronnictwo Ludowe, ale był kandydatem do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i nasze głosy były na niego oddane. Teraz też zagłosujemy - powiedział lider PSL.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że jego partia stawia Wojciechowskiemu zadania zwiększenia dopłat bezpośrednich dla rolników i zrównania ich do 280 euro do hektara średnio - czyli do poziomu niemieckiego i francuskiego, zablokowania umowy o wolnym handlu z Ameryką Południową, odblokowania handlu na wschód do Rosji i budżet dla polskiego rolnictwa.

- Jeżeli Polak będzie pełnił tę funkcję, to myślę, że budżet będzie historycznie wysoki. Powinno to być minimum 35 miliardów euro - powiedział.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA