fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: Zwrócę się o przełożenie strajku

Fotorzepa/ Michał Kolanko
Jeżeli z winy rządu nie dojdzie do porozumienia do 8 kwietnia, będę zwracał się do prezesa Sławomira Broniarza, żeby przełożył termin strajku nie na czas egzaminów, tylko zaraz po nich - mówił w Polsat News lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zapewnił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że po ewentualnym dojściu do władzy obecna opozycja utrzyma program socjalny PiS.

Zapowiedział, że zostanie on rozszerzony o wprowadzenie emerytur bez podatku, a program 500 Plus nie powinien przysługiwać osobom najlepiej zarabiającym.

Kosiniak-Kamysz przekonywał, że bardzo istotnym punktem programu PSL jest zniesienie opodatkowania emerytur.

- Jeżeli chodzi o najniższą emeryturę, to taka osoba dostaje miesięcznie 880 złotych, gdybyśmy zwolnili ją z podatku to jest to 2,2 tys. rocznie - mówił lider PSL.

Kosiniak-Kamysz poparł postulat przygotowujących się do strajku nauczycieli. Ocenił, że z ich strony jest dobra wola i chęć porozumienia, oraz że to rząd nie  chce rozmawiać.

Zapowiedział jednak, że jeśli do porozumienia nie dojdzie z winy rządu, zwróci się do szefa ZNP Sławomira Broniarza o przełożenie terminu strajku nauczycieli na czas tuz po egzaminach.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA