fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polska 2050

Szymon Hołownia: Każdy z nas przez idiotyczne weta straci ponad 6 tys. zł

Facebook/Szymon Hołownia
- Ośmiesza nas przed całym światem, mówiąc Unii Europejskiej: hajs dajcie, ale nie wymagajcie od nas uczciwości? 25 krajów Unii: Litwa, Czechy, Słowacja, Grecja - patrzy na nas z politowaniem i zmęczeniem. Oni nie mają problemu z powiedzeniem: tak, jesteśmy gotowi na uczciwość. My - zdaniem Kaczyńskiego - problem mamy. My, i zawsze gotowe na pieszczoty z Putinem, Węgry - uważa lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Lider Polska 2050 wydał oświadczenie w związku z ostatnimi wydarzeniami. - To, co działo się w ostatnich dniach w Polsce rządzonej przez narastający polityczny obłęd coraz wyraźniej tracącego kontakt z podłożem Kaczyńskiego, przeraża, przygnębia, podcina skrzydła - ocenił Szymon Hołownia.

- Jeszcze parę miesięcy temu sam obruszyłbym się na porównanie Kaczyńskiego do Łukaszenki. Dziś? Gdy robi z polskiej policji swój OMON? Gdy każe naszym policjantom hańbić swoje odznaki, zachowywać  się tak, jak SB czy ZOMO zachowywało się za głębokiej komuny - pałować pokojowo demonstrujących ludzi? Gdy każe im oślepiać gazem posłów? - pytał.

- Kaczyński robi dziś nam obciach na pół świata. On robi z nas, dumnych Polaków - oszustów, kombinatorów, krętaczy. A prawda jest taka, że to na złodzieju czapka gore. Bo to on, bezczelnie, w biały dzień, w imię utrzymania się przy korycie, okrada dziś każdego z nas z pieniędzy, które mogłyby odbudować nasze firmy, pomóc ochronie zdrowia, wyposażyć szkoły, czy wymienić toksyczne piece w naszych domach - przekonywał Hołownia.

- Każdy z nas, 38. milionów Polaków, przez ich idiotyczne weta straci ponad 6 tysięcy złotych z pieniędzy na odbudowę Europy po pandemii - wskazał.

- Straci, bo Kaczyński nie może dać się ograć Ziobrze. A obaj naprawdę myślą, że jesteśmy takimi idiotami, że uwierzymy w to, że Unia wprowadzi nam w Polsce targi dzieci. Powiedzcie mi, kto i czego dosypuje do jedzenia ludziom, publicznie gadającym takie rzeczy? - kontynuował.

Hołownia przekonuje, że nie uwierzy już w żadne obietnice premiera Mateusza Morawieckiego. W jego ocenie potrzebne jest przeprowadzenie nowych wyborów. - Dla nas sprawa jest prosta: nie wytrzymamy - my i Polska - następnych trzech lat z tymi ludźmi u władzy. Powiedzcie szczerze: wytrzymacie z nimi choćby jeszcze dwa lata? - mówił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA