fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sławomir Neumann: Rekonstrukcja rządu najważniejszym zadaniem Morawieckiego

rp.pl
- Mateusz Morawiecki nic jeszcze nie zrobił w tym roku, oprócz tego, że dostał tekę premiera od Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO.

Neumann był pytany m.in. o rozwój polskiej gospodarki. Polityk podkreślił, że polska gospodarka nie rozwija się najszybciej w Europie. - To nie jest sukces, to jest korzystanie z koniunktury światowej. Rozwija się gospodarka i efektem tego jest to, że Polacy mają więcej w kieszeniach. Absolutną przewiną Morawickiego jest brak pobudzenia inwestycji. Ten wzrost gospodarczy nie jest oparty na trwałych fundamentach, nie ma inwestycji, nie tylko w sektorze prywatnym, który nie ufa tej władzy, nie ufa zmianom w prawie i otoczeniu, ale także w sektorze publicznym. To wszystko powoduje, że ten wzrost nie jest tak silny, jaki mógłby być – podkreślił.

Oceniając nowego premiera Neumann powiedział, że "Morawiecki nic jeszcze nie zrobił w tym roku, oprócz tego, że dostał tekę premiera od Jarosława Kaczyńskiego".

 

Neumann ocenił, że największym wyzwaniem stojącym przed Morawieckim jest przeprowadzenie rekonstrukcji rządu. Podkreślił, że dziś szef rządu jest w rzeczywistości premierem rządu Beaty Szydło.

Sławomir Neumann ocenił, że politykiem 2017 roku Jest Donald Tusk. - Wbrew działaniom Witolda Waszczykowskiego, Szydło, Jacka Saryusza-Wolskiego dostał szansę, i jest przez drugą kadencję szefem Rady Europejskiej – podkreślił.

Polityk PO ocenił przyszłe działanie swojej partii oraz przedstawił pomysł na wybory samorządowe. Podkreślił, że partia powinna stworzyć wspólne listy z Nowoczesną i lewicą. Ubolewał nad tym, że PSL twardo zapowiada, iż chce startować samodzielnie do sejmików, co jego zdaniem jest błędem. Wyborcy - według Neumanna – oczekują że Platforma będzie ogniskowała i budowała szeroki blok opozycji.

- PO jest nastawiona na pozytywistyczną pracę. (...) Przygotowaliśmy program samorządowy, w którym pokazaliśmy Polskę samorządną, reformę samorządową jako pozytywną propozycję. Za chwilę pokażemy programy regionalne. Będziemy pokazywać kandydatów, którzy mają być gospodarzami dużych miast. Nie zakładamy przegranych wyborów samorządowych – podkreślił.

Na koniec Neumann powiedział, że największą polityczną porażkę w 2017 roku poniosła Beata Szydło, ponieważ została odwołana z funkcji Prezesa Rady Ministrów. - Była premierem, i do tej pory chyba nie wie, za co została odwołana – ocenił polityk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA